İzleyici Platformu
MTM'nin aylık medya  raporu

Medya Takip Merkezi (MTM), her ay düzenli olarak magazin dünyasına yönelik hazırladığı medya raporunu yayınladı. Gazete, dergi, TV kanalları ve internet siteleri üzerinden hazırlanan rapora göre, Şubat ayında en fazla konuşulan ünlü Acun Ilıcalı oldu. Nejat İşler ve Cem Yılmaz, zirveyi paylaşan diğer isimlerdi. İşte Şubat ayının en fazla konuşulan ünlüleri…

Medya raporuna göre, Şubat ayında en fazla konuşulan isim, 3 bin 737 haber ile Acun Ilıcalı oldu. Ilıcalı’nın yapımcılığını yürüttüğü ‘Yetenek Sizsiniz’ ve ‘O ses Türkiye’ programları, geçtiğimiz ay magazin basınının en çok konuşulan konuları arasındaydı. Özellikle final bölümü yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz’ programı ile adından sıkça söz ettiren Ilıcalı, Survivor’da yer alacak ünlüleri birer birer açıklamasıyla da medyada geniş yer buldu.

Uzun süredir sağlık problemleriyle uğraşan Nejat İşler, listede 2 bin 601 haber adedi ile 2. sırada yer alırken, ağırlıklı olarak sağlık durumu ile ilgili çıkan haberlerle gündeme geldi. Koyu bir Fenerbahçeli olan Nejat İşler’in, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yazdığı mektup, magazin basınının ilgisini çeken haberler arasındaydı. Türk sinema ve dizi dünyasının sevilen isimlerinden olan Nejat İşler, Şubat ayında 42 yaşına girmesiyle de haberlere konu edildi.

MTM ’nin en çok konuşulan ünlüler listesinde üst sıralarda yer alan Cem Yılmaz, Avustralyalı aktör Russell Crowe'un Türkiye'de çekimlerini gerçekleştirdiği filmdeki rolü nedeniyle medyada geniş yer buldu. Ünlü şovmen, Türkiye gündeminde yaşanan konular üzerine Twitter'dan 'Ama Babacığım' şarkısını; daha sonra da Instagram hesabından CM101 Fundamentals gösterisinden 'Bu çocuk olmuş mu?’ esprisini paylaşmasıyla, ayın en medyatik ünlüleri arasındaki yerini pekiştirdi.

Sezen Aksu, Ahmet Kaya'nın eşi ve kızı tarafından projelendirilen albümde 'Ağladıkça' şarkısını seslendirecek olmasıyla gündeme geldi. Ünlü sanatçı, Şubat ayında öz amcası Özcan Yıldırım'ı kaybetmesi ile de haberlere konu edildi. Sevgililer Gününde verdiği konserde oğlu Mithatcan ile yazdığı şarkıyı seslendiren Sezen Aksu'nun, Gezi sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için yazıldığı iddia edildi. Çıkan haberlerin ardından açıklama yapan Sezen Aksu, “Şarkı'nın sözleri içinde yer alan 'Ali' ismi, yaygın kullanımı nedeniyle kamuoyunu temsil etmek amacıyla kullanılmıştır ve tamamen tesadüfidir” açıklamasıyla gündeme geldi.

MTM ’nin aynı raporuna göre, Şubat ayının en çok konuşulan bir diğer ismi ise Beren Saat oldu. Beren Saat’ın iki yıldır birlikte olduğu popçu sevgilisi Kenan Doğulu ile nişanlanması, medyada geniş yer edindi. Dizi sektörü ile ilgili konuşan genç oyuncu, “Bir daha 'Aşk-ı Memnu'yu, hele 'Hatırla

Sevgili'yi çekemeyiz. Bir toplum mühendisliği yapılıyor. Şu izleniyor bu izlenmiyor diye bir şey dayatılıyor. Biz sadece Ortadoğu'ya değil, dünyanın birçok ülkesine Müslüman ve özgür kadın figürü satıyoruz. Şimdi bunu yapmamız engelleniyor” sözleriyle de gündeme damgasını vurdu. Beren Saat, başrol aldığı İntikam dizisinin Şubat ayında final yapmasının ardından, dizi sektörüne 1 yıl ara vereceğini açıkladı. Beren Saat’i sırasıyla Hülya Avşar, Necati Şaşmaz, Meryem Uzerli, Şahan Gökbakar, Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ, Uğur Işılak, Demet Akalın, Ata Demirer ve İbrahim Tatlıses takip ettiler.

ŞUBAT AYI MAGAZİN DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANLARI

No Ünlü isim Haber adedi

1 Acun Ilıcalı 3.737

2 Nejat İşler 2.601

3 Cem Yılmaz 2.498

4 Sezen Aksu 2.090

5 Beren Saat 2.017

6 Hülya Avşar 1.937

7 Necati Şaşmaz 1.864

8 Meryem Uzerli 1.829

9 Şahan Gökbakar 1.815

10 Çağatay Ulusoy 1.807

11 Kıvanç Tatlıtuğ 1.679

12 Uğur Işılak 1.672

13 Demet Akalın 1.617

14 Ata Demirer 1.583

15 İbrahim Tatlıses 1.546

Veriler, MTM Medya Takip Merkezi Tarafından, Şubat 2014'de 4 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve internet medyasında yapılan haber takibi sonuçlarından derlenmiştir. |  Bu haber 950 defa okunmuştur.


AKTUALİTE  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Mahsun Kırmızıgül’ün emeği bende büyüktür!

Mahsun Kırmızıgül’ün emeği bende büyüktür! Meltem Miraloğlu’ndan Egnellilere tam destek…

"Sarı Fırtına" erkekliğe ilk adımı attı.

Aybars Kartal Özson

Bu sahneler yüzünden tek celsede boşanabilir !

Bu sahneler yüzünden tek celsede boşanabilir ! Atılgan Gümüş

Ünlüler Tümay Özokur’u yalnız bırakmadı.

Ünlüler Tümay Özokur’u yalnız bırakmadı. Kızı Berena'nın doğum gününü kutladılar.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'den hamam keyfi

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'den hamam keyfi Kardeş Payı

Mesut Yar uğurlu geldi !

Mesut Yar uğurlu geldi ! Arpak Kardeşler

“Açalya bacaklarını yana açıyor boy farkı kapanıyor”

“Açalya bacaklarını yana açıyor boy farkı kapanıyor” Şimdi Onlar Düşünsün dizisi

"Bahara Yolculuk" için stüdyoya girdi

Aslıhan Güner

Nurgül Yeşilçay'a anlamlı ödül

Nurgül Yeşilçay'a anlamlı ödül Çağdaş Gazeteciler Derneği
Editor Editor
Tv kanalların dizi karnesi
cansu aydın cansu aydın
Geçmişten Günümüze Uzanan İkili:
Gönül Gözü Gönül Gözü
Gönül İşleri ve Paramparça üzerine...
Cennet Cennet
Welcome to our new look!

Tüm videolar

8 Saniye filmi

8 Saniye filmi

Zilin Sesi

Zilin Sesi

Küçük Ağa 44. Bölüm Fragmanı

Küçük Ağa 44. Bölü

Şeref Meselesi 11. Bölüm Fragmanı

Şeref Meselesi 11.

Asla Vazgeçmem 3.tanıtım

Asla Vazgeçmem 3.t

Sevdam Alabora 3 Tanıtım

Sevdam Alabora 3 T

Tüm fotoğraflar

Poyraz Karayel 5.Bölüm

Poyraz Karayel 5.B

Kaderimin Yazıldığı Gün 15.Bölüm

Kaderimin Yazıldığ

Küçük Ağa 44.Bölüm

Küçük Ağa 44.Bölüm

Ulan Istanbul 32.Bölüm

Ulan Istanbul 32.B

Acil Servis 1.bölüm

Acil Servis 1.bölü

Karadayı 96.Bölüm

Karadayı 96.Bölüm

ANKET

En iyi müzik hangi dizinin? / Which series has the best music?

Tüm Anketler